Vision: баня, альтанка, літня кухня (м. Рівне)

Команда: Максим Терехов, Петро Степанюк, Дмитро Котляров, Андрій Ничипорук.

Рік реалізації: 2018.

Проект у будівництві.

Замовники цього проекту живуть в приватному будинку. Площа прибудинкової земельної ділянки досить велика, тож з часом виникла ідея облаштувати на ній ще баню з більярдною, альтанку та відкриту літню кухню.


Баня-більярдна

Для наших архітекторів відправними точками на початку роботи стали декілька чітких побажань замовників. Це облаштування в бані басейну для плавання, а на другому поверсі повноцінної більярдної з великим столом для російського більярду.
Дах мав бути спроектований під певним кутом, щоб в подальшому розмістити на ньому сонячні батареї.

Будівля бані-більярдної.

В результаті перший поверх будівлі бані-більярдної отримав таке планування: сухий блок - кімната відпочинку з кухонною зоною і каміном та мокрий блок - санвузол, парна, басейн, душова, джакузі. Плюс з окремого входу технічне приміщення з водомірним вузлом.


Частина планування першого поверху. Мокрий блок.

Вода в басейні має постійно очищатися, для цього передбачений технічний приямок, де стоїть компресор і фільтри для циркуляції води. Для функціонування бані передбачена парилка і твердопаливний котел.
Об’ємне зображення частини будівлі бані-більярдної. На першому поверсі видно кімнату відпочинку з кухонною зоною, на другому - більярдну кімнату.

Цікавим був шлях пошуку оптимальних рішень, який ми пройшли разом з замовниками. Наприклад, в першому варіанті планування був великий басейн довжиною 8 метрів. Але це суттєво збільшувало площу будівлі, робило її дуже витягнутою поздовж і утримання такого великого басейну потребувало б великих витрат на опалення та очистку води. Також через витягнутість будівлі і пологість даху, стало б неможливим встановлення сонячних батарей. Тому, обговоривши ці моменти з замовником ми спільно прийшли до рішення зменшити басейн до розміру 2х2 метри. Такої купальні цілком достатньо, щоб зануритися туди після парної.
Після того як стало зрозуміло, що басейн буде невеликим і з’являється вільна площа, замовник вирішив додати в проект ще джакузі.

Об’ємне зображення частини будівлі бані-більярдної з іншого ракурсу.

На другому поверсі будівлі розмістили велику більярдну, маленьку гостьову спальну кімнату і санвузол з душовою.
Кімната відпочинку і санвузол другого поверху.

Команда архітекторів пропрацьовувала як оптимально сумістити два головні побажання замовника - велику більярдну і встановлення сонячних батарей. Від цього залежало планування другого поверху. Розробляли різні варіанти ухилу даху, бо сонячні батареї мають максимальний коефіцієнт корисної дії лише при певному діапазоні кута нахилу. Але тут виникає дилема - робити надто крутий дах невигідно, бо тоді на другому поверсі утворюється надлишковий простір, що збільшує витрати на опалення. Якщо ж дах буде занадто пологий, то сонячні батареї будуть неефективні.
Проміжні робочі креслення розрахунків нахилу даху. В результаті зупинилися на першому варіанті.

Ще один момент, який впливав на планування нахилу даху - площа більярдної кімнати має бути достатня, щоб гравцям було комфортно рухатися навколо великого столу і не зачіпати кінцем кия стіни під час ударів. Ці нюанси треба було сумістити і оптимально поєднати.
В більярдній реалізували цікаве рішення - для комфорту і приватності вікна вирішили розмістити на рівні людського росту. Тому грати в більярд можна просто в банних халатах. Щоб в кімнату потрапляло достатньо світла вікна хоч і невисокі, але досить видовжені.
Гостьової кімнати спочатку в планах замовника не було, але площа приміщення в результаті дозволила її зробити. Вона невеличка, але дозволяє комфортно відпочити чи заночувати після банних процедур. Є ліжко, м’яка зона та санвузол.
Другий поверх може обігріватися каміном з першого поверху, але навіть без нього достатньо тепла від парної, яке по вентиляційному каналу піднімається наверх.
 

Альтанка

Альтанку розмістили близько біля входу на територію прибудинкової ділянки. ЇЇ функція та призначення прості - тут зручно зустрітися і приватно поспілкуватися з гостями.


Альтанка під час будівництва.

Літня кухня

Цікавим для роботи об’єктом стала відкрита літня кухня. Її ми розмістили ближче до будівлі бані. Ідея такої кухні в тому, що в теплу пору року в ній можна повноцінно готувати їжу та приймати гостей.

Планування зон кухні.

Вона повністю технічно обладнана і забезпечена комунікаціями - є мангал, плита на дровах, невелика електроплита, мийка, міні-холодильник, освітлення та стіл на 6-7 чоловік.
Всі робочі поверхні максимально ергономічні і функціональні. Наприклад, ніші для дров розміщені під мангалом. Робочі кухонні поверхні розміщені з обох боків від мийки. Загальна площа кухні - 11.5 м. кв.
На холодну пору року кухня консервується - комунікації вимикаються і з усіх боків вона повністю закривається металевими ролетами.
Ескіз кухні в законсервованому стані.

Візуальний вигляд будівлі бані-більярдної, альтанки та літньої кухні розроблявся згідно стилістики вже існуючого будинку замовника.На даний час іде будівництво, а далі буде розроблятися дизайн приміщень всередині та оформлення всієї ділянки. Як ми організовуємо роботу над проектами ландшафтного дизайну - читайте тут.  А також конкретний кейс ландшафтний дизайн Френчмен.

Будівля бані-більярдної в процесі будівництва.

 
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!