Німецький квартал: житлова забудова

Команда: Дмитро Котляров, Максим Терехов, Павло Алексєвич, Петро Степанюк, Олена Ромашко, Богдан Мовчун, Андрій Ничипорук.

Рік реалізації: 2017.

Проект на етапі підготовки до будівництва першої черги.


Замовник цього проекту вже мав досвід роботи з нашою Майстернею і залишився задоволений співпрацею. Раніше ми розробляли для нього проект індивідуального будинку, а зараз він звернувся для проектування житлової багатоквартирної забудови.  

Особливості локації

Ділянка під будівництво мала суттєві планувальні обмеження:
Ці особливості були враховані архітекторами та інженерами при розробці концепції забудови. Потрібно було знайти компроміс між існуючими обмеженнями ділянки і бажанням замовника звести багатоквартирний житловий будинок.
Локація об’єкту не в Рівному, тому на логістику під час роботи були додаткові витрати часу. Для детального дослідження ділянки команді довелося декілька разів виїжджати у відрядження.

Орієнтовна схема ділянки під будівництво.

Пошук рішення

Перший варіант забудови ділянки, який здавався на перший погляд простим і з яким замовник до нас і прийшов - це 5-поверховий будинок. Але:
  • він погано вписувався в навколишню забудову (з одного боку ділянки розміщений малоповерховий приватний сектор),
  • перекривав існуючу пішохідну стежку,
  • і, що найважливіше, складна форма ділянки не давала можливості зробити зручні під’їзди до будинку, достатню парковку для мешканців, місце розвороту транспорту і тому подібні нюанси.
Тому ми продовжували моделювати інші варіанти забудови: будинки меншої поверховості, різні схеми їх розміщення на ділянці і т.д.
В результаті, після аналізу місцевого ринку житлової нерухомості, врахувавши особливості ділянки, команда Майстерні МОСТ запропонувала замовнику проектувати 2-поверхові котеджі. Це виправдано з фінансового боку, бо котеджі користуються зараз більшою популярністю. І це більш практично - на ділянці є досить місця, щоб зручно розмістити такі будівлі з урахуванням руху транспорту, дитячих зон та озеленення.

Забудова котеджами. На передньому плані справа видно задні двори - зони відпочинку.

В фіналі ми підготували проект забудови двоповерховими котеджами. Вони зблоковані в чотири ряди. В кожному котеджі передбачений задній дворик і парковка перед входом. Територія навколо озеленена і замощена бруківкою, є дитячі майданчики та місця для відпочинку (альтанки), централізоване водопостачання і каналізація.

На передньому плані - входи в котеджі і паркувальні місця.


Будівництво розділили на дві черги - перша розрахована на 12 котеджів, розміщених в два зблоковані ряди.

Два ряди котеджів з правого боку - це перша черга будівництва.

Всі особливості ділянки враховані і вирішені максимально вдало: є місце для під’їзду і розвороту спецтранспорту (сміттєвозу чи пожежного автомобіля), достатньо паркомісць для мешканців. Двоповерхова забудова плавно вписується в оточуючий контекст і гармонійно поєднує будинки приватного сектора та 5-поверхівки з різних боків ділянки. Для мешканців навколишніх будинків залишили можливість користування доріжками, щоб пройти через територію.

Планувальна структура котеджів

Перший поверх включає в себе прихожу з гардеробною, кухню, вітальню і санвузол з душовою кабіною. Велике панорамне вікно вітальні виходить у внутрішній двір.

Планування першого поверху котеджу.


На другому поверсі розміщені спальня з гардеробною, дві дитячі кімнати, коридор та санвузол з ванною.

Планування другого поверху.


Площі котеджу (це близько 109 м.кв) достатньо, щоб компактно розмістити всі функціонально потрібні мешканцям приміщення.
Зараз замовник готується до зведення першої черги котеджів.

Робота над цим проектом стала для нас цікавим і непростим викликом. Перед проектуванням, нашій команді спершу потрібно було прийняти ряд ключових рішень про формат забудови: багато- чи малоповерхова, один чи декілька будинків та як саме розмістити їх на складній ділянці. А окрім суто інженерно-архітектурних питань, треба було враховувати, що помешкання будуються для подальшого продажу і мають бути привабливі для кінцевих клієнтів і прибутковими для забудовника. Отож, аналізуючи всі ці фактори і зважуючи переваги і недоліки кожного з них, в цьому проекті наша Майстерня частково виконувала функції девелопера.

В фіналі, замовник залишився задоволений результатом нашої роботи, а ми отримали новий досвід.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!