Дизайн-проект Компакт

Дизайн-проект одноповерхового приватного будинку, м.Рівне, вул. Волошкова

Команда: Дмитро Котляров, Олександр Позняк, Ірина Франко-Шумейко, Ольга Марчук.

Рік реалізації: 2018.

Проект втілений.

Фото - Олександр Бусленко.


Дизайнерський проект реалізований в одноповерховому приватному будинку, де проживає сім’я з чотирьох осіб: батьки і двоє дорослих синів (старші 20 років).
Замовники звернулися в Майстерню МОСТ на етапі готовності фундаменту будівлі та підведених комунікацій.

Зонування будинку

Команда Майстерні МОСТ розробила декілька варіантів розміщення кімнат та інших приміщень. Ключовим фактором, яким керувалися при зонуванні будинку був склад сім’ї. Так як діти вже дорослі, ми запропонували замовникам розділити житловий простір будинку на дві частини: батьківську та дитячу. Для цього розвели функціональні потоки членів сім’ї. На практиці це виглядає так: по центру будинку організований загальнодоступний відкритий простір, який включає в себе вітальню з камінною зоною і телевізором, столову та кухню.


По лівий бік від вітальні розпланували спальню батьків, з допоміжними приміщеннями. Замовники бажали бачити її як самодостатній відокремлений простір, зі своїм гардеробом, зоною зберігання і санвузлом, при чому вхід до всіх цих приміщень мав бути виключно зі спальні.


По праву сторону від вітальні розмістили дві спальні синів, розділені між собою теж окремим санвузлом.


 

Санвузли батьків і дітей фактично особистого користування і входи до них не загальнодоступні. Тому було прийнято рішення організувати ще один, з мінімальним набором елементів (унітаз та рукомийник), господарсько-гостьового призначення.


Концептуальні рішення: матеріали

Після узгодження з замовниками схеми планування, ми розробили загальну концепцію оформлення будинку. Визначили перелік матеріалів, які будуть використовуватися, кольорів, фактур, загальну тематику, сценарії освітлення та інше. Після цього працювали окремо з кожною зоною.

Загальний простір будинку мав досить специфічну форму, тому ми запропонували використати максимально світлі матеріали та зіграти на контрасті глянцевої і матової фактур. В основі оформлення всіх зон лежить використання багатьох природних матеріалів: дерева, грубого металу, кованих елементів, тканин натуральної грубої фактури. Світлі відтінки переважають. Темні кольори ми ввели лише для акцентування та контрасту.

Принципи освітлення

Одним із важливих елементів формування простору даного будинку стало світло. Хоча основні матеріали і наближені по кольору до білого, ми вирішили використати ще додатковий ефект світла для того, щоб в певних зонах, чи на поверхнях досягти різних візуальних ефектів. Фактично розміщення освітлення реалізовує три функції. Перша це суто практичне, пряме джерело світла.
Друга - теж самодостатнє, але таке, що освітлює локально.


 

І третя - суто декоративне освітлення, яке знаходиться за меблями чи настінними панелями по контуру, або заливає світлом скляну площину зсередини (наприклад, шафа в санвузлі). Це візуально розбиває масивність форм, полегшує їх сприйняття.


Загальний простір

Вітальня, яка є частиною загальнодоступного простору включає в себе м’яку зону, великий телевізор та камін.


Ми запропонували підкреслити важливість камінної зони як аналогу сімейного вогнища і зробили акцент за допомогою облаштування дровітні. Тут свою роль зіграло і використання натуральних матеріалів (дерева) і оригінальність оформлення. Камінна зона отримала в результаті самодостатню функцію і стала центром простору будинку. Подібний прийом ми реалізували і в іншому нашому проекті - дворівневій квартирі Modern.


Зона столової та кухні поєднані і в той же час концептуально розмежовані.
Приміщення прихожої зазнало деяких змін під час розробки концепції і проектування. Спочатку ми планували її так, щоб там одночасно могли зручно перебувати всі члени сім’ї плюс декілька гостей.


Але, в процесі роботи і спілкування з замовниками з’ясували, що цей факт не є вирішальним, оскільки члени сім’ї переважно виходять та повертаються додому окремо і в різний час. Тоді акцент планування прихожої змістили на збільшення об’єму зон зберігання.


Окремі кімнати

Батьківська спальня стала цілком самодостатнім відокремленим простором, з використанням максимально світлих кольорів та фактури дерева.


Принципи освітлення для полегшення візуального сприйняття матеріалів застосовані в санвузлі (функціональне освітлення з шафи, панелей) та в будуарній зоні спальні. В оформленні кімнат синів використано грубі фактури, бетонні, брутальні елементи, нечищену цеглу, яка в поєднанні з деревом дуже органічно вписалася в загальну концепцію будинку.


Контраст фактур - мат і глянець, який підкреслений грою світла - як рецепт формування даного простору.Обидві спальні синів з одного боку дуже схожі, бо концепція їх оформлення однакова. Але нам вдалося досягти самодостатності, все таки зберігаючи спільні риси і атмосферу. Планувальна структура, функція, матеріали в кімнатах повторюються, але в одній з кімнат зроблено наголос більше на фактури, в іншій - на кольори. Санвузол максимально лаконічний, матеріали природні і грубі.


На вулиці облаштували літню терасу з обіднім столом та великим куточком для відпочинку.


 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!