“Рим” індивідуальний житловий будинок в класичному стилі

Команда: Олександр Позняк, Ірина Франко-Шумейко, Оля Марчук, Марія Наконечна


Проект: Втілений

Рік реалізації: 2020


Вихідні дані

Наше завдання полягало в створенні комфортного і затишного інтер’єру в класичному стилі. Ділянка розташована на виїзді з Рівного по вул. Київській.

Початок роботи

Ми завжди дотримуємося правила, що дизайн інтерєру це, в першу чергу, правильно сформована функція та впорядкування простору так, як це зручно для життя мешканців. В конкретній ситуації, складністю було те, що замовники звернулися до нас вже практично збудувавши будинок. Будівництвом займалися своїми силами, а в нас хотіли замовити дизайн інтер’єру. Дослідивши планування ми запропонували змінити його практично на 50%. Тому, що попередній проект був прорахований відразу не вірно, концепція житла була і непрактична та нефункціональна. Нам вдалося донести це замовникам і ось який результат вони отримали.

Візуалізація будинку

Планування будинку складне, конфігурація неправильної форми. Щоб організувати такий простір, потрібно чітко розуміти, яке призначення кожної кімнати та зони і відповідно до цього їх розпланувати.


Перший поверх


Коли ми дослідили вихідне планування, то з'ясували, що функціонально воно було неправильним і непрактичним. Наприклад, вітальня відносно кухні розташована так, що потрібно переходити  через тамбур. Так само, невірне розташування сходів  відносно кімнат, а нежитлові та житлові зони перемішані між собою.

Початковий план

    Що ми запропонували:  

Зміни

 

Тепер внутрішній простір першого поверху чітко розділений на функціональні зони: передпокій, вітальня, кухня, їдальня. Є ще господарська частина, що включає в себе підсобні приміщення, санвузол та котельню. Окремо зона відпочинку з басейном та сауною.


Передпокій облаштований м’якою частиною, шафою для речей, на стіні картина в багеті, дзеркало, мармурова підлога декорована підлоговою масивною вазою. Замовники хотіли класиний стиль в інтер’єрі, тому- ми дотримувалися стриманості в поєднанні з вишуканим декоруванням.

 

Вітальня є центром всієї композиції будинку. Вона пов’язує між собою всі інші приміщення. Стіни білого кольору підкреслюють лаконічність інтер’єру, а композиція з розкішним каміном, світильниками, підлоговою вазою і свічниками створює вишуканість. Дверні прорізи оформлені арками та декоровані ліпниною. Два дивани, великі крісла, пуфи класичної форми створюють благородну атмосферу сімейного затишку.

 

  У класичному інтер'єрі не можна випускати з уваги жодну деталь, починаючи від оздоблювальних матеріалів і закінчуючи текстилем для диванних подушок. 


Перевагою будинку є вискоа стеля. Завдяки цьому, а також великим вікнам в приміщенні хороша інсоляція та багато природнього світла.

Дослідивши вітальню, ми виявили симетрію стелі і вирішили її підтримати декором по центру.

План стелі

Стеля оздоблена кессонами, які дуже гарно грають зі світлом з величезних вікон. В залежності від часу доби та пори року, на стелі з'являються тіні, півтіні, вона стає більше чи менше завантаженою.

 

    Освітлення теж допомагає зонувати простір і поєднує вітальню з коридором та іншими приміщеннями. Виділили освітлення шляхом комунікації коридору, він є другорядним ненавантаженим, простим, звичайним, гарно підшитим і освітленим типом світла, який максимально функціонує і працює саме на цю зону.


Сходи

Першопочатково ми пропонували вилити сходи з бетону, але замовник займається виготовленням металевих виробів, і йому було цікаво зробити конструкцію з металу. Тому, ми зробили точні розрахукнки та креслення сходів, які мали були вирізані з пластин металу на плазморізі і складені, як конструктор. Далі вони пішли на сплав, їх обшили гіпсокартоном та деревом.

   

Тип сходів- консольний, головною її опорою є стержні, до яких кріпляться елементи сходинок.

В таких випадках важливо точно розрахувати конструкцію і правильно провести кріплення сходів.

Для нас це був унікальний досвід співпраці та синергії з замовником, коли він сам безпосередньо долучився до роботи над інтер'єром.

   

Додаткова перевага таких сходів – мінімальний тиск опори на підлогу, це дає можливість цікаво обіграти інтер’єр.

Використання таких рішень дозволило добитися виняткової легкості в просторі.


Кухня

Оздоблення кухні повторює інтер'єр вітальні - ті ж світло-бежеві тони, в поєднанні з білосніжними елементами та різьбленими меблями з масиву дерева.

Обідня зона з кухнею відділені від простору вітальні і об'єднані півкругом. В обідній зоні дерев'яний різблений стіл з заокругленими кутами. Класичні стільці, оббиті орнаментною тканиною з підкресленням  кутів спинки.

Всі предмети меблів та декору виконані плавними лініями, мають незвичайні, але в той же час зрозумілі форми, симетрично розташовані картини, вази та статуетки.

Простір кухні  розширює канонічний білий колір, фурнітура меблів бронзового відтінку.

Вікна оформлені однотонними гардинами. Освітлення вирішено у вигляді стельових вбудованих джерел, лінійне підсвічування в робочій зоні.


Гостьовий санвузол 

Інтер'єр перегукується з усім будинком в світлих тонах та бронзовими деталями. Елегантний невеликий санвузол з великим

дзеркалом в пишній позолоченій рамі з настінними бра по обидва боки.

 

Зекономили місце за рахунок навісного туалету, без зливного бачка і влаштували настінну шафу, в якій зберігаються засоби гігієни.


Другий поверх


Планування:                                                        

 

Другий поверх теж перепланували з необхідними функціями для проживання.

Щоб використати площу коридору максимально ефективно, тут

облаштували домашню бібліотеку, виконану з масиву благородних порід дерев.


На другому поверсі розташовані спальні всіх членів сім'ї.

Батьківська спальня оформлена в кращих традиціях класичного інтер'єру, з ліжком королівських розмірів і високим узголів'ям, біля підніжжя-пуфик.

В цьому ж стилі витончений туалетний столик з ящиками і дзеркалом, з фігурними елементами та пуфом.


Також на другому поверсі розташована дитяча спальня.

Центром фокусування уваги - є ліжко, ніжно пудрового кольору із стьобаним покривалом та витонченим м'яким узголів'ям. 

Біля ліжка розмістили пуф в якому зберігаються іграшки. 

Стіни оформлені декоративною штукатуркою теж в рожево-пудровому тоні з білими елементами.

Візуально збільшують простір дзеркала, які є входом у гардеробну з обох сторін ліжка.

Підлога виконана з темної деревини, щоб створювати контраст в кімнаті зі стінами.

Великі вікна дають потік природного світла і створюють хорошу інсоляцію.

Торшери та настільна лампа прикрашають кімнату, не відступаючи від загального стилю.

Яскравим акцентом є м'яке крісло з квітковою оббивкою та штори, які виділяються на загальному світлому фоні, темнішою кольоровою гамою.

Невисокі шафи, комод, письмовий стіл та книжкова шафа, виконані з світлого дерева.


Ванна кімната

Між дитячою та спальнею розташувалася простора ванна кімната з душем та біде. 

Оформлена в теплих відтінках, стіни підкреслені імітацією мармуру, деталі оформлені бронзою.

Площа приміщення дозоляє нам помістили в центр кімнати - ванну на різблених ніжках, це забезпечує підхід до неї з усіх боків.

Простору додають великі вікна, що пропускають багато природного світла.

Витримали класичний стиль люстрою, яка органічно виглядає в ванній кімнаті та підсвічниками біля дзеркала, що імітують свічки.

 

Доповнює ванну кімнату умивальник з туалетним столиком в теплих пісочних тонах. Щоб всім членам сім’ї було зручно, ми передбачили два умивальники, так вмиватися і чистити зуби можуть одночасно двоє людей.


На другому поверсі знаходиться затишний домашній кабінет.

 Головна роль відводиться масивному широкому робочому столу, з висувними ящиками, який виготовлений з натурального дерева та зручному кріслу.

Вікна розташовані на двох стінах кабінету і це дає хороше освітлення, що важливо для робочої зони. Також світло дає велика люстра над робочим столом і бра над диваном. Сам диван з коричневою оббивкою є окремим акцентом в дизайні кімнати.

Кесонна стеля з дерева та фільончасті стінові панелі, створюють симетричні лінії без відволікаючих елементів, які налаштовують на робочий лад.


Зона відпочинку


В будинку розміщена СПА-зона, яка поєднує в собі ергономічність і естетичність.

 Включає в себе кілька елементів: басейн, сауну, зону відпочинку, та душ.

Створили перспективу продовження простору за рахунок настінного живопису, яким передали італійський дворик на березі моря.

Лежаки вздовж бортів басейну для відпочинку.

Виконали декілька сценарії освітлення, потік природного світла з обох широких вікон, яке дає матове освітлення у просторі.

Потік штучного світла зі встановленого скла, яке оформлене в напів круглій формі монолітної стелі. Тут важлива була довжина та ширана шарів, завдяки яким передаються рефлекторні відблискування по всій стелі. Додаткове освітлення за рахунок ліхтарів та бра для забезпечення зміни атмосфери.


Зовнішній вигляд сауни- традиційний, комфортний виконаний з деревини.


В душовій за допомогою фрески "відтінили" різні зони.

Функціональна душова з потужним потоком води, та бочка для різкого зливу, після гарячої парної.

Розмістили унітаз, виходячи з практичних цілей. Виділили окрему зону, щоб не порушити цілісність композиції.


Цей будинок є еталоном вишуканості та бездоганного почуття стилю, виконаного в традиційних рішеннях. Відрізняється своїм благородством, комфортністю і сімейною атмосферою. Ми пройшли цікавий шлях пошуку оптимальних рішень, і приходили до них разом замовником. Врешті, втілили все, що задумали, передбачили зручності і функціональне використання простору. Класичний стиль, який обрали замовники залишається поза часом та модою, він актуальний завжди.

   
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!