Ландшафт

Posted on

Ландшафтне проектування – це інструмент створення атмосфери затишку на земельній ділянці. Для того, щоб замовник отримав в результаті ідеальне місце відпочинку необхідні не лише професійні знання і художній смак ландшафтного дизайнера. Важливо правильно структурувати процес проектування, зрозуміти потреби і побажання замовника та врахувати особливості ділянки.

В нашій майстерні ми поділяємо проект ландшафтного проектування на такі етапи:

1.Зустріч з замовником на ділянці.

На першій зустрічі обговорюємо загальне бачення майбутнього ландшафту, слухаємо побажання, оцінюємо особливості ділянки та навколишньої забудови. Для подальшої роботи над проектом робимо фотофіксацію ділянки.

 

2. Підготовка декількох ескізних варіантів проекту. На основі побажань замовника і попереднього огляду ділянки, формуємо 2-3 ескізні варіанти планування. Обговорюємо їх з замовником, пояснюючи особливості та сильні сторони кожного з варіантів, вносимо при потребі правки  та визначаємо той, що буде втілюватися.

5
5

Детальні ескізи та референси ключових фрагментів допоможуть максимально точно уявити облаштовану ділянку.

5

 

3. Розробка генплану. Після узгодження ескізу, готуємо генеральний план з деталізацією всіх елементів ландшафту: остаточне розташування будівель, водних пристроїв, квітників, малих форм, типів використовуваних покриттів і т.д.

4. Розробка дендроплану. На основі генплану розробляємо дендроплан – креслення, в якому підібраний видовий і сортовий склад усіх рослин, з яких буде складатися ландшафтний дизайн.


5. Підготовка робочих креслень. Це заключний етап ландшафтного проектування, після завершення якого проект можна виносити на місцевість і втілювати. Кількість проектних креслень, які ми готуємо в фіналі залежить від складності майбутніх робіт, а також від ступеня деталізації, яка необхідна замовнику.

Перелік креслень:

  • Креслення розпланування – план розташування елементів благоустрою території (доріжок, майданчиків, водойм, малих архітектурних форм, тощо).
  • План поверхневого відведення, зливової каналізації – передбачає вибір оптимальної за конструкцією дренажної системи, трасування мережі в плані, підбір матеріалів і устаткування, розрахунок обсягів робіт.
  • План мощення доріжок і майданчиків, підпірних стін і декоративних композицій ландшафтного дизайну. З вказанням типів використовуваних покриттів.
  • Схема декоративного освітлення – схема зовнішнього освітлення і декоративного підсвічування території   з вказаною кількістю та типом світильників, розташування електричних мереж.
  • Дендрологічне планування – схема озеленення ділянки із зазначенням всіх рослин, які заплановано зберегти на даній території, і всіх рослин, які передбачено посадити.
  • План автоматизованої системи поливу та специфікація обладнання.
  • Схема вертикального планування території – необхідна на ділянках зі складним рельєфом. На ній вказуються існуючі та запроектовані висотні відмітки рельєфу, ухили в профілях, нові горизонталі рельєфу. Вираховується картограма земляних робіт з обсягами переміщуваного грунту, вивезення та завезення його на територію.
  • Ескізи малих архітектурних форм (МАФів) у масштабі з зазначенням матеріалів.

5

Під час всіх цих етапів ми постійно на зв’язку з замовником. Тісне інтерактивне спілкування дозволяє швидко і раціонально приймати проектні рішення, вносити зміни та виправлення. Завдяки цьому можна досягати ефективного результату за мінімальний час.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!